Al. Wiśniowa 83/6 Wrocław 53-126   +48 608 379 931   +48 600 439 987   +48 696 424 404

Polega na uzupełnieniu braków zębowych częściowych lub całkowitego bezzębia.

Korony i mosty (porcelanowe na metalu, pełnoceramiczne, ceramiczne na kruszcu szlachetnym) służą nam do uzupełnienia braków częściowych, są to elementy umieszczane w jamie ustnej na stałe, bez możliwości samodzielnego usunięcia ich.

Protezy częściowe, przy rozległych brakach zębowych (szkieletowe, osiadające-akrylowe, acetalowe) i protezy całkowite (akrylowe, acetalowe) to uzupełnienia które pacjent zakłada i wyciąga samodzielnie w celu wykonania zabiegów higienizacyjnych.

W niektórych przypadkach przed leczeniem protetycznym w zębie należy umieścić wkład/y koronowo-korzeniowe w celu odbudowy zęba.

 

Do zabiegów tych zaliczamy wg kolejności: skaling, Root-planing, kiretaż.

Skaling (patrz zabiegi profilaktyczne) - może być połączony na jednej wizycie z zabiegiem Root-planingu.

Root-planing - czyli wygładzanie powierzchni korzenia, to także ultradźwiękowy zabieg oczyszczania złogów nazębnych z tą różnicą, że wykonywany jest poddziąsłowo.

Kiretaż - polega na ręcznym oczyszczeniu kieszeni przyzębnych z zakażonych mas bakteryjnych, tkanki ziarninowej powstałej tam w skutek utrzymującego się przewlekłego stanu zapalnego oraz oczyszczeniu powierzchni korzenia z skolonizowanego przez bakterie cementu korzeniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.