Al. Wiśniowa 83/6 Wrocław 53-126   +48 608 379 931   +48 600 439 987   +48 696 424 404

LECZENIE KANAŁOWE to inaczej leczenie endodontyczne zębów, polegające na usunięciu miazgi (naczyń i włókien nerwowych) z komory i kanałów zęba. W zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta może być jedno- lub kilkuetapowe. Składa się z następujących stałych elementów: usunięcia miazgi z kanałów i komory, oczyszczenia i poszerzenia kanałów oraz wypełnienia ich materiałem do tego przeznaczonym. Czasami leczenie wydłuża się o wizyty na których zakładane są leki do wnętrza zęba. Przy leczeniu endodontyczym konieczne jest zdyscyplinowanie pacjenta co do regularności określonych z lekarzem częstości wizyt, co istotnie zwiększa powodzenie i trwałość leczenia.

W niektórych przypadkach po leczeniu endodontycznym w zębie należy umieścić wkład/dy koronowo-korzeniowe w celu lepszej stabilizacji zęba.

Reendo. Ta tajemniczo brzmiąca nazwa określa ponowne leczenie kanałowe zęba i polega na usunięciu wcześniej założonych materiałów z kanałów korzeniowych, przeleczeniu ich i ponownym wypełnieniu. Jest ono dużo bardziej skomplikowane od leczenia endodontycznego i zawsze zajmuje kilka wizyt, ponieważ zazwyczaj związane jest ze stanem zapalnym tkanek okołowierzchołkowych